by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

W niedzielę, 5 marca w Strzałkowie odbyła się kolejna edycja Biegu Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W imprezie udział wzięło ponad 130 uczestników.

 

Pierwszy Bieg Tropem Wilczym zorganizowano w 2013 r. w Warszawie. Wystartowało w nim około 50 pasjonatów i działaczy społecznych. W kolejnych latach, dzięki zaangażowaniu Fundacji Wolność i Demokracja, inicjatywa zyskała charakter ogólnokrajowy, gromadząc na starcie tysiące osób w różnych miastach Polski i nie tylko. W 2016 roku bieg zawitał również do Strzałkowa i od początku spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców.

 

Nie inaczej było w tym roku. Na trasę, liczącą niespełna 2 km. Wyruszyło ponad 130 biegaczy. Każdy z nich otrzymał okolicznościową koszulkę z wizerunkami tegorocznych bohaterów biegu, a na mecie pamiątkowy medal. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

 

Przed startem delegacja biegaczy zapaliła znicz pod tablicą upamiętniającą strzałkowskich Żołnierzy Wyklętych – por. Bonifacego Adamskiego i por. Aleksandra Błażejowskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *