by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Na ten dzień czekały pokolenia uczniów. Dziś przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzałkowie otwarto nową salę gimnastyczną.

 

Nowoczesny obiekt powstał obok siedziby szkoły przy ul. Ostrowskiej. Jest to dwukondygnacyjny budynek o powierzchni 1007,53 m2 składający się z części sportowej z płytą do gry w siatkówkę oraz zaplecza socjalno-technicznego. Z sali korzystać będą głównie uczniowie podczas lekcji wychowania fizycznego oraz zajęć pozalekcyjnych, a także chętni mieszkańcy. Dzięki dobrej akustyce i nagłośnieniu sprawdzi się ona również jako miejsce imprez środowiskowych, służących integracji społeczności szkoły i gminy.

 

Całkowity koszt inwestycji to 6.186.505,38 zł, z czego 2.000.000,00 zł pochodziło z dofinansowania w ramach drugiego naboru wniosków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

W uroczystości otwarcia sali udział wzięli: parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele kuratorium, dyrektorzy okolicznych szkół, nauczyciele oraz uczniowie. Zaproszeni goście, oprócz życzeń przekazali dla szkoły sprzęt sportowy.

 

Spotkanie uświetniła część artystyczna, podczas której uczniowie zaprezentowali wyjątkowe show cyrkowe.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *