Obiekty sportowe

Stadion gminny

 

Stadion piłkarski znajdujący się przy Al. Prymasa Wyszyńskiego, na którym swoje mecze rozgrywa drużyna Polanina Strzałkowo. W 2019 roku obiekt został zmodernizowany i wzbogacił się o pierwsze w powiecie słupeckim kryte trybuny.  Konstrukcja składa się z 300 miejsc siedzących, z których 100 jest zadaszonych. W ramach inwestycji wykonano również wiaty dla zawodników rezerwowych, piłkochwyty, zakupiono kontener sanitarny oraz zainstalowano oświetlenie.

 

Od 2010 roku przy stadionie znajduje się skatepark wyposażony m.in. w rampy, stół z podjazdami i poręcz, na których można wykonywać ewolucje na deskach, czy rolkach.

Hala widowiskowo – sportowa przy ul. Górnej

 

Hala została oddana do użytku 5 czerwca 2003 r. W jej skład wchodzi boisko: z trybunami mogącymi pomieścić jednorazowo ponad 300 osób, siłownia, szatnie i sanitariaty. Z obiektu w ramach zajęć szkolnych nieodpłatnie korzystają uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Strzałkowie. Dla osób indywidualnych istnieje możliwość odpłatnego wynajmu. W hali swoje mecze rozgrywa m.in. drużyna UKS Hagard Strzałkowo, odbywają się tam również rozgrywki Strzałkowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej.

Wszelkie informacje nt. funkcjonowania obiektu otrzymać można pod numerem tel. 63 275 61 28 wew. 30.


Boisko Orlik

 

Kompleks sportowy przy ul. Górnej został zrealizowany w listopadzie 2008 roku w ramach rządowego programu „Moje boisko – ORLIK 2012”. Składa się z boiska do piłki nożnej, boiska do koszykówki i kortu tenisowego, pomieszczenia socjalnego i szatni. Z obiektu korzystają uczniowie Zespołu szkolno Przedszkolnego w Strzałkowie, zawodnicy zrzeszeni w miejscowych klubach oraz osoby indywidualne. Informacje nt. kompleksu udzielane są pod numerem tel. 798 755 621.


Hala sportowa w Wólce

 

Oddana do użytku w grudniu 2011 roku hala jest nie tylko areną sportowych zmagań uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wólce, ale także miejscem, w którym odbywają się różnego rodzaju uroczystości i spotkania. Popołudniami obiekt można wynajmować do celów sportowych i rekreacyjnych. W sprawach związanych z użytkowaniem hali prosimy o kontakt pod numerem tel. 63 275 91 18.


Siłownia zewnętrzna

 

Zrealizowana przy współudziale środków unijnych siłownia została oddana do użytku w sierpniu 2013 roku. W jej skład wchodzi dziewięć profesjonalnych stanowisk do ćwiczeń pozwalających na wykonanie trzynastu urozmaiconych jednostek treningowych na świeżym powietrzu. Z siłowni może skorzystać każdy. Szczegółowe informacje dotyczące jej funkcjonowania dostępne są w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Strzałkowie (tel. 63 275 00 43).


Kompleks boisk przy ul. Andrzejewskiego

 

Kompleks składa się z dwóch kortów tenisowych ze sztuczną nawierzchnią oraz dwóch boisk do siatkówki plażowej. Na kortach swoje umiejętności szlifują przede wszystkim podopieczni strzałkowskiej szkółki tenisa ziemnego, ale mogą z nich korzystać również osoby indywidualne. Boiska do plażówki również dostępne są dla wszystkich bezpłatnie. Szczegółowe informacje dostępne są w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Strzałkowie.


OSA Młodziejewice

 

Otwarta Strefa Aktywności w Młodziejewicach powstała w 2019 roku w ramach rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. W jej skład wchodzą urządzenia do ćwiczeń, stoły do gier plenerowych (piłkarzyki, szachy) oraz ławki. Całość jest ogrodzona.


Top