by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy
Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Zapisy dla osób powyżej 70. roku życia rozpoczną się tydzień później. Początek szczepień zarejestrowanych pacjentów zaplanowano na 25 stycznia.

 

HARMONOGRAM REJESTRACJI

 

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

– od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat

– od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

 

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. Informacje o starcie rejestracji dla kolejnych grup będą podawane na bieżąco.

 

JAK SIĘ ZASZCZEPIĆ?

 

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 – osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 – osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

 

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

W ten sposób możesz zarejestrować siebie oraz swoich bliskich, np. babcię, dziadka. Wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

 

2. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.

 

Na terenie Gminy Strzałkowo szczepienia realizuje Przychodnia Lekarza Rodzinnego STEPAMED.

 

Jeśli w wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu, zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

 

3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a dzień przed planowanym terminem – przypomnienie.

 

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

 

Wójt Gminy Strzałkowo informuje, iż na terenie Gminy Strzałkowo koordynatorem ds. transportu do punktu szczepień COVID-19 jest Pani Karolina Malinowska – pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Numer telefonu kontaktowego: 722 368 857, w godzinach 7.30 – 15.30 od poniedziałku do piątku.

Z możliwości transportu mogą nieodpłatnie skorzystać:

– osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;

– osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.

 

W URZĘDZIE GMINY NIE MA MOŻLIWOŚCI ZAREJESTROWANIA SIĘ NA SZCZEPIENIE!

 

Szczegółowe informacje na temat szczepień przeciwko COVID-19 znajdują się w Narodowym Programie Szczepień (pobierz).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *