by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy
Przedstawiciele Strzałkowskiego Klubu Karate spotkali się z wójtem Dariuszem Grzywińskim, by podziękować za dotychczasową współpracę i wsparcie Samorządu dla rozwoju ich dyscypliny na terenie Gminy.

 

Początki działalności Strzałkowskiego Klubu Karate sięgają września 2018 roku, kiedy trener Mateusz Zarzycki rozpoczął w Wólce zajęcia z pierwszą grupą dzieci. Klub propaguje dyscyplinę karate, jako atrakcyjną formę spędzania czasu z wieloma walorami wychowawczymi.

 

Strzałkowski Klub Karate jest członkiem Polskiej Unii Karate oraz Wielkopolskiego Okręgowego Związku Karate Olimpijskiego. Zrzesza dzieci od 5 roku życia oraz młodzież.

 

Klub prowadzi szkolenie sportowe przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzałkowie i Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wólce. Organizuje również wyjazdy na obozy sportowe, zgrupowania i konsultacje.

 

Pomimo krótkiej historii kub ma na swoim koncie sporo osiągnięć. Jego zawodnicy mogą pochwalić się medalami zdobytymi na zawodach rangi ogólnopolskiej, regionalnej oraz Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *