by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

 

 

 

 

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY STRZAŁKOWO

 

Wszystkie osoby z Ukrainy, które przyjechały bezpośrednio do rodzin i znajomych mieszkających na terenie Gminy Strzałkowo prosimy o osobisty kontakt z Urzędem Gminy Strzałkowo Al. Prymasa Wyszyńskiego 6, 62 – 420 Strzałkowo (pokój nr 5 – p. Agnieszka Żelek, lub pokój nr 1 – p. Jakub Malinowski) celem zgłoszenia swojego pobytu na terenie Gminy Strzałkowo.

 

Procedura zgłoszenia się uchodźców do gmin (informacja z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu):

 

wariant a) jeśli uchodźcy nie oczekują zapewnienia noclegu i wyżywienia wystarczy że zgłoszą się w gminie i zarejestrują swój pobyt zgodnie z obowiązującymi przepisami (spec ustawa może to zmienić);

wariant b) jeśli uchodźcy potrzebują nocleg i wyżywienie gmina kontaktuje się z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 61 8549900) lub kieruje do punktu recepcyjnego;

 

Wszystkie osoby i organizacje zainteresowane chęcią zakwaterowania u siebie uchodźców z Ukrainy prosimy o zgłaszanie do tut. Urzędu Gminy: Al. Prymasa Wyszyńskiego 6 pod nr tel.: 632746042 (w godz. 8.00–15.00) lub 662 649 586.

 

Pobyt rodzin z Ukrainy zakwaterowanych w prywatnych lokalach i mieszkaniach na dzień dzisiejszy nie będzie finansowany ze środków budżetu państwa/gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *