by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy
Gmina podpisała umowę na realizację drugiego etapu inwestycji pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w m. Strzałkowo i m. Wólka oraz wyposażenia stacji uzdatniania wody w m. Skarboszewo”. Prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

 

W 2020 roku w ramach pierwszego etapu inwestycji wybudowana została sieć wodociągowa w Wólce oraz w rejonie ul. Paruszewskiej w Strzałkowie. Drugi etap zadania podzielony jest na trzy części.

 

Pierwszą część, obejmującą budowę i rozbudowę kanalizacji sanitarnej na ulicach: Diamentowej, Pułaskiego, Ks. Marusarza, Leśnej, Jagiellonów, Polnej i Powidzkiej w Strzałkowie, wykona konsorcjum firm: „IL-Mar” Marcin Bartczak (lider), Zakład Usługowy Wodno-Kanalizacyjny i C.O. Dariusz Bartczak (partner) z Osięcin (k. Włocławka).

 

Druga część zadania zakłada przebudowę sieci wodociągowej na ulicy Słonecznej w Strzałkowie, a za jej wykonanie odpowiadać będzie Przedsiębiorstwo Budowlane Kan-Bud z Tuliszkowa.

 

Realizacją ostatniego etapu, obejmującego wyposażenie stacji uzdatniania wody w Skarboszewie w filtry pospieszne, zajmie się Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Drobud” Sp. Akcyjna z Jarocina.

 

Całkowity koszt inwestycji to 1.993.918,99 zł z czego 1.036.726,56 zł Gmina otrzyma w ramach dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.     

 

* zdjęcie z podpisania umowy o dofinansowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *