by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Policjanci z Posterunku Policji w Strzałkowie w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” spotkali się z mieszkańcami sołectw: Janowo Olędry, Ostrowo Kościelne i Kornaty.

 

Funkcjonariusze przedstawili założenia programu oraz działanie aplikacji „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Radzili jak unikać zagrożeń w przestrzeni publicznej, szczególny nacisk kładąc na omówieniu oszustw dokonywanych metodami: „na policjanta”, „na pracownika banku”, „na BLIKa”, a także działania cyberoszustów polegające na rozsyłaniu sms-ów z fałszywymi wiadomościami. Poruszyli również problematykę przemocy w rodzinie oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz dawki wiedzy uczestnicy otrzymali także poradniki i upominki przygotowane w ramach projektu „Bezpieczne życie seniorów”, realizowanego przez słupecką komendę wspólnie ze Stowarzyszeniem „Bezpieczny Powiat Słupecki”. 

Spotkanie zorganizowały: asp. sztab. Marlena Kukawka z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy oraz Prezes Stowarzyszenia Kobiet „Razem” Beata Zimniewicz. Gośćmi specjalnymi byli: asp. sztab. Michał Malinowski – kierownik Posterunku w Strzałkowie oraz asp. Michał Orszulak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *