by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Młodzież z Lokalnego Centrum Wolontariatu, działającego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzałkowie, podsumowała projekt „Z przyszkolnego sadu w ogrody seniorów”.

 

Głównym celem projektu było przeciwdziałanie skutkom epidemii COVID-19 oraz łagodzenie jej negatywnych konsekwencji w lokalnej społeczności, poprzez organizację zajęć przyrodniczo- ekologicznych i zaangażowanie młodzieży w działania wolontariatu na rzecz osób starszych. Uczestnicy projektu zostali również przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez wolontariusza – studenta ratownictwa medycznego.

 

W ramach projektu wolontariusze Lokalnego Centrum Wolontariatu przygotowali kolorowe wrzosy dla osób starszych i samotnych ze Strzałkowa i wspólnie z paniami ze Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich zaangażowanych w akcję Sprzątanie Świata – Polska 2021. W kolejnej już edycji akcji udział wzięło ponad 100 wolontariuszy, którzy 9 października br. porządkowali Strzałkowo i okolicę.

 

Szczególne podziękowania za poświęcony czas, zaangażowanie i pyszne wypieki organizatorzy projektu składają paniom ze Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wspólne zajęcia były nie tylko dobrą zabawą, ale przyczyniły się do zaspokojenia potrzeb w zakresie integracji pokoleniowej lokalnej społeczności.

 

Za wsparcie w realizacji projektu Lokalne Centrum Wolontariatu kieruje również podziękowania do:

 

1. Urzędu Gminy Strzałkowo,

2. Spółdzielni Mleczarskiej Udziałowców w Strzałkowie,

3. Stowarzyszenia Unia Nadwarciańska,

4. Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wlkp w Strzałkowie,

5. Stowarzyszenia Uśmiech Dziecka przy Szkole Podstawowe w Strzałkowie,

6. Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,

7. Świetlicy Środowiskowej w Strzałkowie,

8. Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzałkowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *