by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

W czwartek, 14 października w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie świętowano jubileusz 45-lecia szkoły. Uroczystość połączona była z powiatowymi obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

 

Historia placówki, która przez wiele lat była jednym z symboli Strzałkowa, rozpoczęła się w 1976 roku. Na początku funkcjonowała ona jako Powiatowa Szkoła Rolnicza, ale już rok później, decyzją wojewody konińskiego, w jej miejsce powołano Zespół Szkół Rolniczych. W 2002 r. w związku z reformą oświaty placówkę przekształcono w Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, a od 2015 r. szkoła nosi nazwę Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Przekształcenia oraz niż demograficzny sprawiły, że w ostatnich latach szkoła boryka się z wieloma problemami. Obecny na uroczystości wójt Dariusz Grzywiński zapewnił, że placówka może jednak liczyć na wsparcie ze strony Samorządu Gminy, dla którego jej dalsze funkcjonowanie jest bardzo ważne. – Wierzę, że wspólnie z organem prowadzącym będziemy, tak jak do tej pory, dyskutować i wyciągać wnioski, aby tej szkole dać dobrą perspektywę – mówił.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej podczas uroczystości nauczycielom przyznano nagrody starosty i dyrektora szkoły.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *