by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy
konkurs nasz zabytek

Rusza konkurs Nasz Zabytek organizowany przez Fundację Most the Most. Do zdobycia nawet 1 000 000 zł dofinansowania.

 

Nasz Zabytek to konkurs o charakterze regionalnym i lokalnym. Ogłaszany jest sekwencyjnie w poszczególnych województwach, tak by docelowo objąć wszystkie województwa każdego roku. Nabór zgłoszeń w Wielkopolsce rozpocznie się 8 sierpnia i potrwa do 5 września 2022 r.

W konkursie może wziąć udział każdy (osoba fizyczna), kto chce zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności i regionu. Uczestnicy mogą zgłaszać zabytki ze swojej okolicy, którym warto przywrócić świetność. Następnie będą mogli zaproponować pomysł jak zwycięski zabytek wykorzystać przez lokalną społeczność. Zwycięski projekt uzyska od Fundacji Most the Most dofinansowanie (do 1 000 000 PLN). Właściciel zabytku przeznaczy je na rewaloryzację obiektu i dostosowanie go do wybranej w konkursie funkcji społecznej.

 

Ważne – w konkursie można zgłaszać tylko zabytki nieruchome wpisane do rejestru zabytków, wojewódzkiej lub gminnej ewidencji zabytków. W konkursie będą oceniane zabytki, które są własnością publiczną, czyli należą np. do jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa (kościoły i inne świątynie, które należą do parafii lub wspólnot wyznaniowych nie spełniają kryterium własności publicznej).

 

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.mostthemost.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *