by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy
Dwie dziewczynki i chłopiec w pizzeri. Jedna z dziewczynek prezentuje pizzę w kształcie serca

Pierwszy miesiąc wakacji w Świetlicy Środowiskowej w Strzałkowie minął bardzo intensywnie. Był to czas nie tylko na zabawę, ale także okazja do zdobycia nowych umiejętności oraz rozwoju pasji i zainteresowań.

 

Jak co roku w ramach akcji Lato z Samorządem Gminy Strzałkowo świetlica przygotowała na wakacje dla swoich podopiecznych wiele atrakcji. Dwa dni w tygodniu zarezerwowane były na zajęcia filmowe, podczas których uczestnicy sami decydowali jaki film chcą oglądać. Odbywały się też zajęcia techniczno-plastyczne, na których dzieci wykonywały prace różną techniką i z różnych materiałów. Nie zabrakło również gier i zabaw integracyjnych, ale największą radością były zajęcia komputerowe i kulinarne. Jedne z takich zajęć przeprowadzone zostały w strzałkowskiej Pizzerii Sycylia, gdzie każdy mógł przygotować własną pizzę.

 

Ostatnią lipcową atrakcją był wyjazd do Stajni Bierzglinek w ramach tzw. „Dnia w siodle”. Dzieci zostały oprowadzone po stadninie, dowiedziały się wielu ciekawych informacji o zwierzętach tam przebywających, spróbowały jazdy konnej pod opieką instruktora, a także korzystały z przejażdżek bryczką.

 

Kolejne atrakcje w sierpniu.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *