by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

„Praca i pasja!” – to hasło tegorocznego Dnia Osób z Niepełnosprawnością. Przez cały wrzesień we wszystkich oddziałach ZUS odbywają się ciekawe wydarzenia dla osób z niepełnosprawnościami.

 

II Oddział ZUS w Poznaniu Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizuje w środę, 21 września. W godz. 10-13.00 w siedzibie Oddziału przy Starołęckiej 31 na chętnych będą czekać eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Banku Pocztowego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W jednym miejscu zainteresowani będą mogli uzyskać informacje dotyczące np. renty, świadczenia 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, czy dodatku pielęgnacyjnego. Dowiedzą się także jaką pomoc finansową mogą uzyskać ze środków PFRON, jak wyjechać turnus rehabilitacyjny czy do sanatorium z ZUS i NFZ. W trakcie wydarzenia będzie można również wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, a także uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta.

 

Ponadto będzie można również oglądać wystawę prac materiałów dydaktycznych dla osób niewidomych oraz eksponaty z muzeum tyflologicznego Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.

 

Od początku września trwa również cykl dyżurów telefonicznych i szkoleń, w trakcie których można zapytać ekspertów np. o zasiłek chorobowy, przeliczanie emerytur i rent, rozpoczynanie działalności gospodarczej przez osoby niepełnosprawne, czy świadczenia dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

 

Szczegółowy harmonogram dyżurów telefonicznych:

• 21 września, godz. 10-13.00 nr tel. 505 751 758 – świadczenia z tytułu niezdolności do pracy,
• 27 września, godz. 12-14.00 nr tel. 61 424 06 50 – przeliczanie emerytur i rent – kto i kiedy może skorzystać,
• 11 października, godz. 10-13.00 nr tel. 505 751 758 – świadczenia z ZUS dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

 

Szczegółowy harmonogram szkoleń:

• 22 września – „Zmiany z zasiłkach od stycznia br. wynikające z ustawy o racjonalizacji Systemu Ubezpieczeń Społecznych”
• 27 września – „Uprawnienia pracownicze dla osób z niepełnosprawnościami”
• 28 września – „Szkolenie dla osób z niepełnosprawnością, które planują rozpocząć działalność gospodarczą”
• 4 i 11 października – „Prawo do zasiłku chorobowego – wymagana dokumentacja”

 

Zapisy na szkolenie przyjmowane są do ostatniego dnia roboczego, poprzedzającego szkolenie pod adresem: szkolenia_poznan2@zus.pl.

 

Odsłuchaj nagranie z tą informacją (MP3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *