by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy
akcja czytamy z sercem

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca Biblioteka Publiczna Gminy Strzałkowo wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem”.

 

Głównym założeniem akcji jest promocja wśród uczniów literatury i czytelnictwa, a także poszerzanie ich wiedzy na temat serca. Dzięki niej dzieci mogą dowiedzieć się wielu informacji na temat budowy tego niezwykle ważnego organu, zasad jego funkcjonowania, a także chorób, na które jest narażony. Wszystko to ma na celu rozwijanie w uczestnikach wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

 

W ramach akcji strzałkowską bibliotekę odwiedzili uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzałkowie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wólce, którzy wzięli udział w ciekawych zajęciach poprowadzonych przez bibliotekarkę Jolantę Idzikowską. Uczestnicy czytali fragmenty tekstów związanych z sercem, poznali książki o tej tematyce dostępne w bibliotece, a także przygotowali krótką inscenizację. Na zakończenie każdego spotkania, uczniowie wychodzili na ulice Strzałkowa, gdzie rozdawali przechodniom ulotki mówiące o tym jak dbać o serce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *