by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Pierwszy miesiąc akcji „Lato 2021 z Samorządem Gminy Strzałkowo” za nami. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią atrakcji nie brakuje.

 

Wśród propozycji dla najmłodszych na tegoroczne wakacje znalazły się zarówno stałe, sprawdzone punkty, jak i nowości. Tradycyjnie, akcję zainaugurował turniej tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży ze strzałkowskiej szkółki tenisowej, a kilka dni później na kompleksie boisk przy ul. Andrzejewskiego rozegrano zawody w plażówkę. Chętnych nie brakowało, wszyscy za udział w rywalizacji otrzymali nagrody ufundowane przez Samorząd Gminy.

 

Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszył się również wyjazd do stajni w Bierzglinku na „Dzień w siodle”, którego uczestnicy mogli pojeździć konno, na kucyku oraz bryczką.

 

Na nudę nie mogli narzekać także mali miłośnicy tańca. Oprócz tradycyjnych zajęć znanych z lat poprzednich, zorganizowane zostały również warsztaty tańca nowoczesnego. Nowością są też stałe zajęcia w siłowni i parku kalistenicznym z instruktorem, z kolei dla amatorów mniej aktywnego wypoczynku w Kinie za Rogiem dwa razy w tygodniu odbywają się darmowe pokazy bajek. 

 

W sierpniu na najmłodszych czekają m.in. kolejne turnieje sportowe, warsztaty papieroplastyki oraz robotyki i programowania z klockami Lego. Szczegóły w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu.  

 

Równolegle w ramach akcji lato szereg atrakcji dla swoich podopiecznych przygotowała także Świetlica Środowiskowa w Strzałkowie. Oprócz zajęć w placówce dla dzieci zorganizowano wyjazd do stanicy rycerskiej gdzie wzięli udział w niezwykłej lekcji historii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *