by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

W czwartek, 3 grudnia w Młodziejewicach oddano do użytku nową salę wiejską.

Z inicjatywą zagospodarowania budynku po byłym przedszkolu wyszło miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich „Maciejka”. Obiekt składa się z sali do spotkań, w pełni wyposażonej kuchni i toalety. W ramach zadania wyremontowano pomieszczenia oraz wymieniono instalację elektryczną. Inwestycja kosztowała 130 tys. zł.

Choć Koło Gospodyń Wiejskich w Młodziejewicach istnieje od niedawna, a pandemia koronawirusa znacznie ograniczyła możliwości jego działalności, panie mogą pochwalić się już pierwszymi sukcesami. „Maciejka” dwukrotnie otrzymała dofinansowanie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na zakup wyposażenia sali na łączną kwotę 8 tys. zł.

Gmina Strzałkowo od lat sukcesywnie inwestuje w modernizację świetlic wiejskich w sołectwach. Podczas otwarcia obiektu w Młodziejewicach wójt przypomniał, że w planach jest również wybudowanie nowych sal w Skarboszewie i Paruszewie. Na te dwa zadania Gmina złożyła w bieżącym roku wnioski o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *