by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Wiosenny piknik z Tymkiem zakończył trwającą przez ostatnie tygodnie akcję Szafobranie. Podczas imprezy rozstrzygnięto również towarzyszący jej konkurs dla sołectw z terenu Gminy.

 

Piknik odbył się w sobotę, 19 marca w hali sportowej w Strzałkowie. Atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczestników było wiele. W programie znalazły się  m.in. malowanie twarzy, dmuchańce, kącik urody, kiermasz ciast, grill, strażacka grochówka, pokaz ratownictwa w wykonaniu OSP Strzałkowo, konkurencje sprawnościowe przygotowane przez OSP Krępkowo oraz loteria fantowa z nagrodą główną – rowerem, ufundowaną przez Wójta Gminy Strzałkowo.

 

Na zakończenie imprezy rozstrzygnięto konkurs dla sołectw z terenu Gminy, w ramach którego prowadzona była zbiórka używanej odzieży. W konkursie zebrano ponad 9 ton odzieży i innych materiałów, a najlepszy wynik osiągnęło sołectwo Ostrowo Kościelne (ponad 2 tony!). W nagrodę wójt Dariusz Grzywiński wręczył sołtysowi Tadeuszowi Kasprzykowi symboliczny bon w wysokości 3 000 zł na organizację festynu sołeckiego.

 

Pieniądze zebrane podczas pikniku (ponad 16000 zł) oraz te pochodzące ze sprzedaży odzieży zasilą zbiórkę na leczenie Tymka Kamińskiego, chorego na SMA.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *