by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Choć do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu w Świetlicy Środowiskowej w Strzałkowie już króluje świąteczna atmosfera.

 

Jak co roku z okazji mikołajek podopieczni świetlicy wspólnie ubierali choinkę ozdobami przygotowanymi na zimowych warsztatach. W tym dniu nie mogło zabraknąć również prezentów. Każde dziecko otrzymało słodki upominek.

Dużym zainteresowaniem cieszy się tegoroczny kalendarz adwentowy składający się z małych paczuszek ze słodką niespodzianką. Codziennie pomiędzy dziećmi odbywa się losowanie i zwycięzca otwiera paczuszkę zabierając jej zawartość.

Podopieczni świetlicy wykonują też prace plastyczne o tematyce zimowej, przygotowując się w ten sposób do kolejnej wystawy pod hasłem „Zima”.

W tym roku wychowankowie czynnie włączyli się w pomoc dla mieszkanek Strzałkowa: Karoliny i Michalinki. Podczas zajęć wykonali świąteczne ozdoby makramowe i kartki świąteczne własnoręcznie zdobione, które zostały przekazane na charytatywny Turniej Mikołajkowy oraz na Strzałkowski Jarmark Bożonarodzeniowy. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *