by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia członkowie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Strzałkowie spotkali się by podsumować rok i nakreślić plany na najbliższe miesiące.

 

Zebranie rozpoczęło się w garażu OSP Strzałkowo, gdzie doszło do symbolicznego przekazania samochodów ratowniczo-bojowych. Najpierw naczelnik OSP Strzałkowo – Łukasz Wiśniewski odczytał akt przekazania samochodu marki MAN jednostce OSP Krępkowo, a następnie prezes OSP Krępkowo – Waldemar Szkudlarek analogicznie przekazał samochód STAR jednostce OSP Skarboszewo. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania nowego sprzętu elektrycznego do ratownictwa technicznego, zakupionego przez OSP Strzałkowo. Całkowity koszt rozpieraka i nożyc wraz z ładowarkami wyniósł ponad 70 000,00 zł, z czego 50 000,00 zł stanowiło dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

 

W drugiej części zebrania Komendant Gminny OSP omówił sytuację pożarową w 2022 r. Ze sprawozdania wynikało, że w Gminie Strzałkowo do 15 grudnia br. odnotowano 153 wyjazdy do zdarzeń, co jest wyższą liczbą niż w latach ubiegłych. Większość stanowiły wypadki i pożary.

 

W kolejnym punkcie obrad Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP – Eryk Nowak odczytał propozycję planu działania zarządu na rok 2023, który stosowną uchwałą został przyjęty jednogłośnie.

 

Tradycyjnie ustalono również harmonogram zebrań sprawozdawczych w 2023 r. Pierwsze zebranie zaplanowano na 28 stycznia w jednostce OSP Sierakowo, kolejne odbędą się w: Babinie (11.02), Krępkowie (17.02), Kornatach (25.02), Brudzewie (04.03), Skarboszewie (11.03), Szemborowie (18.03) i Strzałkowie (25.03).   

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *