by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy
Wspólna fotografia biegaczy i mieszkańców Strzałkowa na tle muralu upamiętniającego Powstanie Wielkopolskie

Jak co roku Strzałkowo grało z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Nasz sztab zebrał ponad 33,5 tys. zł co jest nowym rekordem zbiórki.

 

Tegoroczne granie z WOŚP rozpoczęliśmy już w sobotę włączając się w Bieg z Pierwszej Stolicy do Stolicy, organizowany przez Fundację Młodzi w Uzależnieniu. Na placu przed muralem grupa mieszkańców, na czele z zastępcą wójta Lidią Śmidowicz, przywitała biegaczy, którzy biegnąc z Gniezna do Warszawy zbierali środki dla WOŚP. Po krótkiej rozmowie i wykonaniu wspólnej fotografii część osób przyłączyła się nawet do uczestników biegu i wspólnie z nimi pokonała kilka kilometrów.

 

Następnego dnia, od samego rana na ulice Strzałkowa wyruszyli wolontariusze z puszkami, a w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu zjawili się honorowi krwiodawcy, którzy wzięli udział w corocznej zbiórce krwi. Przez cztery godziny udało się pozyskać 14,850 litra tego bezcennego daru.

 

Ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia zrezygnowano z tradycyjnego popołudniowego spotkania w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu oraz światełka do nieba, a licytacje odbywały się przez Internet.

 

Mimo ograniczeń i trudnych warunków atmosferycznych zbiórka okazała się rekordowa. Strzałkowski sztab zebrał łącznie 33 657,55 zł co jest najlepszym wynikiem w historii.  Na tę kwotę złożyły się: ponad 12 500 zł z licytacji internetowych, 10 000 zł darowizny Ludowego Banku Spółdzielczego oraz zbiórka do puszek wolontariuszy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *