by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego podpisana została umowa na dofinansowanie budowy zbiorników retencyjnych na wodę deszczową wraz z instalacją nawadniania boiska gminnego.

 

Całkowity koszt zadania wynosi 124 691,77 zł, z czego 99 753,00 zł stanowi dofinansowanie z Programu „Deszczówka”, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Boisko gminne w Strzałkowie jest bardzo wysuszone i konieczne jest jego systematyczne nawadnianie. Nie posiada ono jednak odpowiednich do tego narzędzi. W związku z dużą powierzchnią dachu istniejącego budynku gospodarczego i szatni zasadne jest gromadzenie wody deszczowej w celach nawadniania boiska. Woda deszczowa z dachu budynku zostanie zgromadzona w zbiornikach betonowych i będzie zasilać system nawadniający płytę boiska wyposażony w zraszacze.

Nawodnienie boiska gminnego pozwoli odbudować w odpowiedni sposób nawierzchnię płyty, poprawić warunki uprawiania sportu, oraz poprawić bezpieczeństwo osób korzystających z obiektu.

W imieniu Samorządu Gminy umowę podpisali: Zastępca Wójta Gminy Tomasz Gałan oraz Skarbnik Gminy Teresa Jóźwiak, a z ramienia Urzędu Marszałkowskiego – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *