by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy
Grupa dzieci po zakończeniu turnieju piłki nożnej w hali sportowej

Ferie zimowe dobiegły końca, a wraz z nimi zajęcia organizowane dla dzieci w ramach akcji Zima 2022 z Samorządem Gminy Strzałkowo.

 

Tradycyjnie w czasie zimowej przerwy w nauce Samorząd przygotował bezpłatną ofertę wypoczynku dla dzieci z terenu Gminy. W programie akcji znalazły się m.in. turnieje sportowe (siatkówka, piłka nożna), zajęcia artystyczne (rękodzieło, malarstwo) i seanse w kinie za Rogiem. Nie zabrakło również cieszącego się od lat dużym zainteresowaniem Dnia z Gimnastyką. Z kolei w miejsce Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, wieńczącego każdego roku akcję, tym razem zorganizowano charytatywny koncert dla Tymka Kamińskiego, w którym wystąpiła Orkiestra Dęta Gminy Strzałkowo i wokalistki Studia Piosenki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu.

 

Równolegle atrakcje dla swoich podopiecznych przygotowała Świetlica Środowiskowa w Strzałkowie. Pierwszy tydzień ferii minął w placówce pod hasłem „Nasi kochani Dziadkowie”, podczas którego dzieci własnoręcznie wykonywały prezenty i laurki dla swoich babć i dziadków. W programie nie zabrakło też zajęć komputerowych, filmowych, plastycznych oraz wspólnych zabaw i gier planszowych.      

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *