by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy
Podsumowanie akcji lato 2022

Uczniowie wrócili już do szkolnych ławek, czas więc podsumować to z czego podczas wakacji mogli skorzystać w ramach akcji „Lato 2022 z Samorządem Gminy Strzałkowo”.

 

Jak co roku wśród wielu atrakcji sporą część stanowiły propozycje sportowe. Wakacyjną rywalizację tradycyjnie już rozpoczęły i zakończyły zawody w tenisa ziemnego. W międzyczasie rozegrano również dwa turnieje piłki nożnej i trzy turnieje siatkówki plażowej. Tegoroczną sportową nowością, która okazała się strzałem w dziesiątkę był turniej koszykówki ulicznej. Zainteresowanie i odbiór z jakim się spotkał sprawiły, że rozegrano go dwukrotnie. Chętnych nie brakowało również na cotygodniowe zajęcia z trenerem w strzałkowskiej siłowni.

 

Z kolei dla miłośników sztuki przygotowano ciekawe zajęcia tematyczne. Dzieci mogły skorzystać z warsztatów: tanecznych, wokalnych, florystycznych, malarstwa oraz rękodzieła. Trzy razy w tygodniu przez całe wakacje w Kinie za Rogiem odbywały się też bezpłatne seanse dla dzieci w różnym wieku.

 

W programie akcji nie mogło zabraknąć również „Dnia w siodle”, czyli wyjazdu do stadniny koni, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku nie było inaczej i w lipcowe przedpołudnie kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci odwiedziła Stajnię Bierzglinek.

 

Akcję „Lato 2022 z Samorządem Gminy Strzałkowo” zakończył festyn z dmuchanymi, malowaniem twarzy, animacjami dla dzieci i przejażdżkami kolejką turystyczną po Strzałkowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *