by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Rok 2021 przeszedł do historii. Pomimo pandemii Gmina funkcjonowała dobrze i zrealizowała większość zaplanowanych działań.

 

Obostrzenia związane z pandemią znów ograniczyły szczególnie działalność kulturalno-rozrywkową. W przeciwieństwie do roku 2020, udało się jednak przeprowadzić kilka ciekawych wydarzeń. Wznowiona została działalność Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zorganizowano Mini Dni Strzałkowa, Bieg Tropem Wilczym, powiatowo-miejsko-gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Łężcu, a także – po raz pierwszy – gminne obchody Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.   

 

Pandemia nie wpłynęła negatywnie na działalność inwestycyjną Gminy. Wśród najważniejszych zadań, które zrealizowane zostały w minionym roku wymienić można m.in. rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, budowę ul. Świerkowej w Strzałkowie oraz przebudowę dróg gminnych w m. Rudy, Katarzynowo i przebudowę ul. Rolniczej w Strzałkowie. W 2021 roku rozpoczęte zostały również dwie duże inwestycje – budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzałkowie i budowa sali wiejskiej w Skarboszewie.

 

Samorząd nie zapomniał również o upamiętnieniu ważnych postaci z historii Gminy. Do rąk mieszkańców trafiły dwie publikacje „Z Ziemi Strzałkowskiej do dołów śmierci” Michała Pawełczyka i „Leon Urbaniak. Życie pomiędzy Strzałkowem a Francją” autorstwa dr Michaliny Mogiłki i dr. Tomasza Sypniewskiego. Decyzją Rady Gminy docenione zostały także osoby, które swoją działalnością wyróżniły się na rzecz Gminy. Honorowe Wyróżnienie Złote Strzałki przyznano: Lechowi Nowaczykowi, Zdzisławowi Hudańskiemu, Tomaszowi Sypniewskiemu, Orkiestrze Dętej Gminy Strzałkowo i Stowarzyszeniu Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Gminy Strzałkowo.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo podsumowującego 2021 rok w Gminie Strzałkowo.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *