by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Gmina Strzałkowo włącza się w akcję „Szafowanie dla Tymka”, z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie chorego na SMA Tymka Kamińskiego.

 

„Szafowanie dla Tymka” to akcja polegająca na zbiórce m.in. używanych ubrań, maskotek, firan, zasłon i innych tekstyliów, a następnie przekazaniu ich firmie, która wpłaci określoną kwotę na leczenie chłopca. Im więcej uda się zebrać, tym ta kwota będzie wyższa.

 

Aby zmobilizować większą liczbę osób i osiągnąć lepszy wynik, Gmina Strzałkowo organizuje konkurs dla sołectw pt. „Sołectwa szafują dla Tymka”, nad którym honorowy patronat objął Wójt Gminy Strzałkowo. W ramach konkursu sołectwa rywalizują o to, które z nich zbierze najwięcej odzieży, a na zwycięskie sołectwo czeka nagroda niespodzianka. Wszelkie informacje znaleźć można u sołtysów poszczególnych sołectw.

 

Dodatkowo, poza konkursem odzież można przynosić do hali sportowej w Strzałkowie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-20:00 oraz w dniu finału akcji, tj. 19 marca. Gościem specjalnym finału będzie Michał Wiśniewski – lider zespołu Ich Troje, który jest twarzą akcji „Szafowanie”.   

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *