by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Aktualnie na terenie Gminy przebywa ok. 63 (34 dzieci, 29 dorosłych) uchodźców w domach prywatnych i internacie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie.

 

Gmina Strzałkowo zabezpiecza awaryjnie miejsca na sportowej hali środowiskowej w Wólce. Miejsce to zostanie wykorzystane w sytuacji otrzymania polecenia przyjęcia uchodźców od Wojewody Wielkopolskiego.

 

Obywatele Ukrainy mogą liczyć również na pomoc Gminy w zakresie określonym ustawą z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, m.in. możliwości ubiegania się przez nich o podobne zasiłki i świadczenia, jakie przysługują polskim obywatelom oraz dopłaty do mieszkań dla osób przyjmujących Ukraińców.

 

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Strzałkowie przyjmowane są wnioski od rodziców dzieci ukraińskich o przyjęcie dzieci do szkoły. Aktualnie zapisanych do placówki jest 11 uczniów i 7 dzieci w przedszkolu.

 

W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Strzałkowie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 mieszkańcy Gminy mogą składać dary z przeznaczeniem dla uchodźców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *