by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie „W moim domu nic się nie marnuje”, realizowanym w ramach kampanii „Nasz klimat”.

 

Konkurs polega na opisaniu ekopraktyki, czyli działania, wywierającego pozytywny wpływ na klimat, które warto wdrożyć w domu w celu oszczędzania wody, energii elektrycznej, niemarnowania żywności itp. Ekopraktyka powinna być użyteczna oraz łatwa w powszechnym zastosowaniu.

 

W zgłoszeniu należy zawrzeć opis elektropraktyki, wyjaśnienie na czym ona polega, jakie daje rezultaty i powody, dla których została wdrożona.

 

Do konkursowej pracy można dodać maksymalnie dwa zdjęcia obrazujące ekopraktykę lub jej upowszechnienie.

 

Tytuł laureatów uzyskają 3 najwyżej ocenione prace. Zwycięskie zgłoszenia otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe:

 

  • 1. miejsce – 9 500 zł,
  • 2. miejsce – 6 500 zł,
  • 3. miejsce – 3 000 zł,

 

Środki finansowe powinny zostać wykorzystane do promowania postaw proekologicznych wśród innych mieszkańców gmin, na terenie których działają nagrodzone Koła Gospodyń Wiejskich. Mogą zostać również przeznaczone na zakup przedmiotów i urządzeń, które pomogą członkom Kół wprowadzać zmiany korzystne dla środowiska.

 

Nagrodzone prace laureatów oraz wyróżnione zgłoszenia zostaną umieszczone w e-booku „Domowy Poradnik Ekonawyków”, który zostanie opublikowany m.in. na stronie kampanii „Nasz Klimat” www.naszklimat.gov.pl.

 

Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 lipca. Ogłoszenie wyników odbędzie się do 10 sierpnia. Zapraszamy do udziału!

 

Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są TUTAJ.

 

W razie pytań dotyczących Konkursu zachęcamy do kontaktu mailowego: alicja.kosmalska@38pr.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *