by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

W piątek, 28 października w ramach obchodów Europejskiego Dnia Seniora Strzałkowskie Stowarzyszenie Osób Starszych i Niepełnosprawnych świętowało dziesięciolecie swojej działalności.

 

Strzałkowskie Stowarzyszenie Osób Starszych i Niepełnosprawnych powstało dokładnie 17 lutego 2012 roku, w miejsce zlikwidowanego koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jego założycielem i pierwszym prezesem był Mirosław Malinowski. Po jego rezygnacji w 2013 roku, zastąpiła go Bronisława Kasprzyk, a od 2019 r. funkcję tę pełni Elżbieta Nadkowska. SSOSiN jest jednym z największych i najaktywniejszych stowarzyszeń działających na terenie Gminy. Obecnie liczy już prawie 200 członków.

 

Od samego początku głównym celem stowarzyszenia była aktywizacja środowiska senioralnego przez organizację wycieczek i spotkań okolicznościowych. Wśród wielu inicjatyw, które na stale wpisały się do kalendarza stowarzyszenia wymienić można m.in. obchody: Europejskiego Dnia Seniora, Dnia Kobiet, czy Dnia Babci i Dziadka. Wielkim zainteresowaniem seniorów cieszą się również coroczne bale karnawałowe i zabawy andrzejkowe.

 

Tradycją w stowarzyszeniu stało się wyróżnianie członków, którzy w danym roku kończą 80 lat. Podczas uroczystości jubileuszowej życzenia oraz listy gratulacyjne przekazano: Bronisławie Kasprzyk, Zdzisławie Barańskiej i Stanisławie Walczak .

 

Z okazji jubileuszu zarząd stowarzyszenia postanowił w szczególny sposób podziękować osobom, które na co dzień wspierają jego działalność. Okolicznościowe statuetki odebrali: Wójt Gminy Strzałkowo Dariusz Grzywiński, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Honorata Łysiak oraz Lidia Śmidowicz.  

 

Nie zapomniano również o sponsorach, wśród których są: Ludowy Bank Spółdzielczy w Strzałkowie, Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie, Spółdzielnia Mleczarska Września, Gabinet Rehabilitacji Medycznej Łukasz Przywarty oraz Apple-Bus Łukasz Jabłoński.

 

Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu sekcji teatralnej Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po jego zakończeniu na scenie pojawił się DJ, a członkowie SSOSiN ruszyli na parkiet.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *