by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy
Na pierwszym planie na stoliku tort z logo stowarzyszenia przedstawiającym chłopca i dziewczynkę. W tle zaproszeni goście

Stowarzyszenie Kobiet „Razem” z Kornat obchodzi w tym roku 10-lecie działalności. Okrągły jubileusz panie świętowały podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego.

 

Stowarzyszenie Kobiet „Razem” jest jedną z najaktywniej działających organizacji na terenie Gminy. Wśród wielu inicjatyw organizowanych przez panie wymienić można m.in. pikniki dla dzieci, wydarzenia sportowe i kulturalne oraz spotkania okolicznościowe, których celem jest integracja międzypokoleniowa, i aktywizacja lokalnej społeczności. Choć pandemia i związane z nią obostrzenia ograniczyły aktywność stowarzyszenia w ostatnich dwóch latach, paniom udało się w tym czasie przeprowadzić kilka ciekawych inicjatyw.

 

Jubileusz zbiegł się z zakończeniem remontu sali OSP w Kornatach, w której odbywa się wiele imprez organizowanych przez stowarzyszenie. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 117 374, 95 zł. Zadanie zostało zrealizowane ze środków Samorządu Gminy – 76 667,13 zł, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kornatach – 37 000 zł oraz stowarzyszenia – 3 707,82 zł.   

 

Ważnym punktem zebrania był wybór nowych władz stowarzyszenia. Prezesem ponownie została Beata Zimniewicz, zastępcą Jolanta Wiśniewska, a skarbnikiem Iwona Czerniak. W skład zarządu weszły również: Bożena Marszałek, Maria Filipowska, Gabriela Kamińska i Elżbieta Stawniak, a komisję rewizyjną tworzą: Sylwia Pachowiak i Katarzyna Piasecka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *