by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

W weekend, 17-18 czerwca odbyły się XXVI Dni Strzałkowa. Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią święto Gminy wróciło w pełnej, dwudniowej formie.

 

Obchody XXVI Dni Strzałkowa zainaugurowali biegacze, którzy wystartowali w VIII biegach ulicznych „Strzałkowo-dobry kierunek”. Łącznie było ich ponad 350 w różnych kategoriach wiekowych, począwszy od przedszkolaków, przez uczniów szkoły podstawowej, na dorosłych kończąc. Zwycięzcami biegu głównego na 10 km zostali: Filip Jańczak i Patrycja Bielecka. W Mistrzostwach Gminy Strzałkowo triumfowali: Mariusz Adamowski i Agnieszka Wilczewska. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi nagrody ufundowane przez strzałkowski Samorząd. Szczegółowe wyniki biegów w linku pod tekstem.

 

Późnym popołudniem do rywalizacji o puchar Wójta Gminy Strzałkowo przystąpili rowerzyści. Pomimo deszczu w rajdzie udział wzięło 120 osób, którzy na trasie musieli zmierzyć się, nie tylko z kilometrami, ale także zadaniami przygotowanymi przez organizatorów. Wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze, ale tylko jedna z drużyn mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Podsumowanie rajdu odbyło się w Strzałkowskiej Strefie Relaksu, która tego dnia rozpoczęła swoje funkcjonowanie. Na inaugurację plenerowy koncert zagrał Wojtek Szumański z zespołem.

 

Następnego dnia w kościele parafialnym odprawiona została msza św. w intencji mieszkańców, a po niej barwny korowód przeszedł ulicami Strzałkowa na boisko za halą sportową przy ul. Górnej, gdzie wójt Dariusz Grzywiński dokonał oficjalnego otwarcia imprezy. Na początek koncert dała Orkiestra Dęta Gminy Strzałkowo, a następnie na scenie pojawiły się dzieci reprezentujące gminne jednostki organizacyjne, zespół ludowy Złoty Wiek oraz discopolowa formacja Bajera. Gwiazdą wieczoru był zespół Golec uOrkiestra. Imprezie towarzyszył szereg dodatkowych atrakcji, wśród których znalazły się, m.in.: loteria fantowa, dmuchańce, animacje dla dzieci i strażacka grochówka. Całość zakończyła zabawa taneczna i pokaz sztucznych ogni.

 

Wyniki VIII biegów ulicznych „Strzałkowo-dobry kierunek”

Galeria zdjęć z XXVI Dni Strzałkowa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *