by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Gmina Strzałkowo otrzyma ponad 1,7 mln zł na budowę sali wiejskiej w Paruszewie.

 

Dostosowany do osób niepełnosprawnych obiekt składać się będzie z wielofunkcyjnej sali oraz pomieszczeń pomocniczych. Budynek wyposażony zostanie w ekologiczne ogrzewanie i energooszczędne oświetlenie LED. Wokół powstanie infrastruktura towarzysząca, m.in. drogi dojazdowe, parking i boisko.

 

Budowa sali wiejskiej w Paruszewie jest od lat oczekiwana przez lokalną społeczność, która po likwidacji Państwowych Gospodarstw Rolnych i przekazaniu majątku spadkobiercom utraciła możliwość korzystania z miejsc spotkań w tzw. pałacu.

 

Nowa sala wiejska będzie stanowiła miejsce aktywizacji społeczno-kulturalnej, co pozwoli wzmocnić poczucie tożsamości i poprawić jakość życia mieszkańców sołectwa. 

 

Całkowity koszt inwestycji to 1 780 000 zł z czego 1 744 000 zł stanowić będzie dofinansowanie w ramach III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. 

Za pomoc w pozyskaniu dofinansowania Samorząd Gminy składa szczególne podziękowania ministrowi Zbigniewowi Hoffmannowi oraz posłowi Witoldowi Czarneckiemu.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *