by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

W przededniu Narodowego Narodowego Święta Niepodległości uczniowie gminnych szkół uczcili 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Świętowanie rozpoczęli uczniowie klas I-III z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzałkowie, którzy wzięli udział w spotkaniu pod hasłem „Śpiewanie przy ognisku. Śpiewamy dla Niepodległej”. Gośćmi specjalnymi byli żołnierze z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, którzy opowiedzieli najmłodszym o tym jak na co dzień wygląda ich służba Ojczyźnie. Następnie, dokładnie o 11:11 uczniowie klas I-III razem z przedszkolakami odśpiewali na placu szkolnym Mazurka Dąbrowskiego.

 

O tej samej godzinie hymn rozbrzmiał przy strzałkowskim muralu, gdzie uczniowie klas IV-VIII z ZSP w Strzałkowie zorganizowali happening „Szkoła dla Niepodległej”. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Samorządu Gminy na czele z wójtem Dariuszem Grzywińskim oraz uczniowie z ZSP w Wólce, którzy do Strzałkowa przybyli uczestnicząc w biało-czerwonym marszu.

 

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uroczysta akademia odbyła się również w Niepublicznym Przedszkolu „Bajka” w Strzałkowie.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *