by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy
Firma Budimex S.A. planuje wybudować w Babinie tymczasową, mobilną wytwórnię mas bitumicznych. W środę, 24 marca jej przedstawiciele, z udziałem Wójta Gminy i miejscowych samorządowców, rozmawiali w tej sprawie z mieszkańcami sołectw Babin i Babin Olędry. 

 

Tymczasowa wytwórnia miałaby służyć firmie Budimex podczas realizacji inwestycji związanej z budową bazy wojskowej w Powidzu. Rozpoczęcie prac planowane jest na czerwiec br.

 

Podczas spotkania przedstawiciele inwestora przedstawili swoje plany dot. lokalizacji inwestycji  i odpowiadali na pytania mieszkańców, które dotyczyły m.in. ewentualnych uciążliwości związanych z działaniem wytwórni. Firma zapewniła, że dzięki dogodnej lokalizacji i zastosowanej technologii konstrukcja nie będzie dla miejscowych problemem. Dodatkowo, za umożliwienie działalności na tym terenie, w formie swoistej rekompensaty, Budimex przebuduje drogi w rejonie Babina, z których korzystać będzie podczas realizacji inwestycji.

 

Wstępnie, wytypowane zostały cztery potencjalne drogi. Chodzi o nowy dywanik asfaltowy od Babina w kierunku Słomczyc, nowy dywanik asfaltowy od Babina do Sierakowa, przebudowę i budowę części drogi od Babina w kierunku Piotrowic oraz krótki odcinek w Słomczycach Parcele. W najbliższym terminie Budimex ma określić, które z nich będzie w stanie zrealizować. Wójt zapewnił również, że jeśli będzie taka potrzeba, Gmina może zabezpieczyć w stosownym udziale środki własne w budżecie, aby udało się wykonać w całości zaplanowane zadania. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *