by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Strzałkowo po raz kolejny pobiegło dla Żołnierzy Wyklętych. W niedzielę, 15 sierpnia odbyła się szósta edycja Biegu Tropem Wilczym.

 

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych to ogólnopolski projekt organizowany przez Fundację Wolność i Demokracja przy pomocy lokalnych partnerów. W Strzałkowie jego przeprowadzeniem zajmuje się Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Celem imprezy jest upamiętnienie żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 oraz propagowanie wiedzy na ten temat.

 

Tegoroczna edycja różniła się od poprzednich przede wszystkim pogodą. Do tej pory bieg orgaznizowany był na przełomie lutego i marca w okolicach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ale ze względu na pandemię termin został dwukrotnie przełożony.

 

Pomimo wysokiej temperatury udział w biegu wzięło blisko 100 osób. Tuż przed startem delegacja biegaczy zapaliła znicze pod tablicą pamięci por. Bonifacego Adamskiego i por. Aleksandra Błażejowskiego, a po chwili zawodnicy ruszyli na trasę prowadzącą ulicami Strzałkowa. Do przebiegnięcia tradycyjnie mieli symboliczny dystans 1963 m.

 

Na mecie na uczestników czekały pamiątkowe medale oraz lody.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *