by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Słuchacze Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli nowy rok akademicki. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią chętnych do udziału w zajęciach nie brakuje.

 

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022 odbyła się w czwartek, 7 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Frekwencja dopisała, a przybyli na spotkanie seniorzy nie kryli zadowolenia z tego, że znów będą mogli się spotykać i we wspólnym gronie realizować swoje pasje, i zainteresowania.

 

Tradycyjnie, ważnym punktem uroczystości było złożenie ślubowania przez nowych słuchaczy, którzy w tym roku zdecydowali się dołączyć do Uniwersytetu. Są to: Anna Dombrowska, Barbara Grzeszczak, Wiesława Jagiełło, Justyna Janaszak, Urszula Lenart, Dorota Nowak, Daniela Solińska, Małgorzata Tomaszewska, Danuta Warta, Zenon Wojciechowski i Bogumiła Ziółkowska.

 

W roku akademickim 2021/2022 słuchacze będą mogli skorzystać z 16 sekcji tematycznych. Nowością są zajęcia gimnastyki w wodzie. O szczegółach zainteresowane osoby zostaną poinformowane podczas spotkań organizacyjnych, które odbędą się w najbliższym czasie.

 

Uroczystość uświetnił wykład dr Ireny Kamińskiej-Radomskiej, pt. „Savoir-vivre, czyli sztuka życia”. Znana m. in. z telewizyjnego programu „Projekt Lady” ekspertka z dziedziny protokołu, w ciekawy i przystępny sposób przedstawiła jak ważne, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, jest przestrzeganie zasad dobrego wychowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *