by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią do gminnego kalendarza imprez wróciły Dni Strzałkowa. Coroczne święto Gminy odbyło się jednak w nieco zmienionej formie.

 

Dwudniową imprezę w sobotnie przedpołudnie zainaugurował rajd rowerowy, w którym udział wzięło ponad 120 osób. Oprócz miejscowych wielbicieli dwóch kółek nie brakowało również gości spoza Gminy, m.in. z Wrześni i Słupcy. Na mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, a drużyna, która najlepiej poradziła sobie z zadaniami po drodze – Puchar Wójta Gminy. Relację z rajdu znajdziecie TUTAJ.

 

Kiedy rowerzyści rozjechali się do domów teren przy hali sportowej opanowali biegacze biorący udział w siódmej edycji biegów ulicznych „Strzałkowo-dobry kierunek”. Jako pierwsze wystartowały przedszkolaki, a zaraz po nich uczniowie szkół podstawowych. Pomimo upału i palącego słońca frekwencja była wysoka, a rywalizacja zacięta. Łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych udział wzięło około 150 młodych biegaczy. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi nagrody ufundowane przez Samorząd.

 

Trudne warunki nie przestraszyły również dorosłych zawodników. Na starcie biegu głównego na 10 km, biegu towarzyszącego na 5 km i marszu Nordic Walking na 5 km stanęło łącznie 150 uczestników.

 

Na dłuższym dystansie bezkonkurencyjni okazali się biegacze z Ukrainy.  Zwycięzcą został Igor Zhelem z czasem 00:34:31, który wyprzedził Tarasa Kulai i Sergieja Szewczenko. Wśród kobiet triumfowała Alina Boszczuk (00:40:36) przed Agatą Tomczyk i Patrycją Jóźwiak. Rywalizację na 5 km wygrali Yuriy Blahodir (00:16:31) wśród panów i Marzena Siwińska (00:21:56) wśród pań. Kolejne miejsca na podium zajęli odpowiednio: Krystian Kurowski, Przemysław Kliks, Paulina Kaczmarek i Anna Paluch. Z kolei w marszu Nordic Walking zwyciężyli: Daniel Kurdubski (00:32:14) i Małgorzata Szczudlik (00:34:16).

 

Tradycyjnie, w ramach biegu głównego rozegrane zostały również Mistrzostwa Gminy Strzałkowo, w których klasyfikowani byli tylko mieszkańcy naszej Gminy. Zwycięzcami zostali Łukasz Jędrzejewski (00:38:54) i Agnieszka Wilczewska (00:47:55). Szczegółowe wyniki znaleźć można TUTAJ, a obszerną fotorelację TUTAJ i TUTAJ.

 

Po sportowych emocjach w niedzielę przyszedł czas na świętowanie podczas pikniku rodzinnego. W programie były m.in. dmuchańce, gry i zabawy dla dzieci, loteria fantowa, kiermasz ciast i używanych książek oraz strażacka grochówka. Dodatkowo w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu wystąpił Kabaret z Konopi. 

 

W ramach Rodzinnych Dni Strzałkowa rozlosowane zostały dwa rowery ufundowane przez Wójta Gminy Strzałkowo oraz Ludowy Bank Spółdzielczy w Strzałkowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *