by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy
11 listopada 2022 8 1

Jak co roku samorządy: Gminy Strzałkowo, Miasta Słupca i Powiatu Słupeckiego wspólnie uczciły rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Jeszcze przed rozpoczęciem powiatowo-miejsko-gminnych obchodów Święta Niepodległości delegacja Samorządu Gminy Strzałkowo złożyła kwiaty przy pomniku Powstańców Wielkopolskich i Pomordowanych w Walkach o Wolną Niepodległą Polskę.

 

Następnie w Miejscu Pamięci w Łężcu odprawiona została polowa msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Orkiestry Dętej Gminy Strzałkowo oraz pocztów sztandarowych. Po jej zakończeniu, zastępca wójta Tomasz Gałan oraz burmistrz Michał Pyrzyk przywitali uczestników uroczystości, a starosta Jacek Bartkowiak wygłosił okolicznościowe przemówienie. Spotkanie zakończył program artystyczny w wykonaniu wokalistek ze Studia Piosenki w Strzałkowie.

 

Wieczorem, w ramach obchodów Święta Niepodległości w strzałkowskim Kinie za Rogiem odbył się pokaz filmu „Obóz jeńców pod Strzałkowem w kontekście granicy zaborów” połączony z patriotycznym karaoke.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *