by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka na odbudowę domu rodziny ze Strzałkowa, która ucierpiała w pożarze. Zachęcamy do pomocy!

 

Do tragedii doszło w niedzielę, 16 kwietnia po godz. 21:00. Przyczyną pożaru był wybuch butli z gazem. W wyniku eksplozji zginął 39-letni syn państwa Maciejewskich, a oni sami trafili do szpitala. Dom, w którym mieszkali od 40 lat uległ poważnemu uszkodzeniu i wymaga generalnego remontu.

 

Od początku w pomoc rodzinie włączył się Samorząd Gminy Strzałkowo. Gminna brygada komunalna uporządkowała pogorzelisko, a druhowie z OSP Strzałkowo zabezpieczyli wybite okna. Dla poszkodowanych przygotowano również mieszkanie zastępcze oraz zapewniona została im pomoc psychologiczna.

 

Ze względu na wysokość strat, które szacowane są na ok. 300 tys. zł. na portalu zrzutka.pl założona została zbiórka na odbudowę domu. Potrzeby są bardzo duże. Należy m.in. wymienić całą instalację elektryczną i hydrauliczną, zerwać podłogi, skuć tynki, wstawić nowe okna i drzwi. Zniszczone zostały również wszystkie meble i sprzęty gospodarstwa domowego.

 

Rodzina nie jest w stanie sama pokryć tych kosztów, dlatego prosi o pomoc. Oprócz wsparcia finansowego bardzo cenna będzie również pomoc materialna w postaci materiałów budowlanych.

 

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/b347yg

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *