by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Gmina Strzałkowo rozpoczęła dziś dystrybucję sprzętu komputerowego zakupionego w ramach projektu „Granty PPGR – wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”.

 

Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach wyrównywania szans w dostępie do cyfrowej edukacji dzieci i młodzieży z terenów popegeerowskich.

 

Z uwagi na wartość zamówienia Gmina zobowiązana była przeprowadzić zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych postępowanie przetargowe, co wydłużyło termin wyłonienia dostawcy sprzętu. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma BESTPRINT ze Środy Wielkopolskiej, na kwotę 464 711,22zł, za które Gmina zakupiła 211 laptopów, 17 komputerów stacjonarnych i 10 tabletów dla 238 uczniów.

 

Dziś w Urzędzie Gminy wójt Dariusz Grzywiński przekazał sprzęt pierwszym beneficjentom projektu. Ze względu na jego dużą ilość oraz konieczność podpisania stosownej umowy darowizny i protokołów zdawczo-odbiorczych, wnioskodawcy są powiadamiani o terminie odbioru indywidualnie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *