by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy
Otwarcie sali w Skarboszewie

W Skarboszewie oddano dziś do użytku nową salę wiejską. Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych obiekt składa się z dużej wielofunkcyjnej sali, kuchni, toalet oraz pomieszczenia socjalnego. Przed budynkiem znajduje się przestronny parking.

 

Podczas uroczystości otwarcia, sołtys Sołectwa Skarboszewo – Emilia Tejs nie kryła radości z nowej sali, podkreślając, że lokalna społeczność czekała na nią z niecierpliwością. Dzięki inwestycji mieszkańcy zyskali miejsce umożliwiające organizację spotkań i imprez okolicznościowych, co z pewnością przyczyni się do integracji mieszkańców oraz wpłynie pozytywnie na jakość ich życia.

 

Całkowity koszt zadania wyniósł nieco ponad 900 tys. zł, z czego 500 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Za pomoc w pozyskaniu dofinansowania Samorząd Gminy Strzałkowo składa szczególne podziękowania ministrowi Zbigniewowi Hoffmannowi oraz posłowi Witoldowi Czarneckiemu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *