by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

W nieco innej formule niż zwykle zorganizowane zostały tegoroczne Dni Strzałkowa.

 

W sobotę z samego rana na Rajdzie Rowerowym z okazji święta Gminy Spotkali się miłośnicy dwóch kółek. Impreza tym razem przebiegała pod hasłem „Szczepimy się” i miała na celu zachęcenie do szczepień przeciw COVID-19. Rowerzyści podzieleni byli na kilkuosobowe zespoły. Do pokonania mieli  dwa warianty trasy o dystansie około 25 kilometrów, a po drodze do wykonania kilka zadań w Stawie i Krępkowie.

 

 

Wśród nich były między innymi przedstawienie zasad udzielania pierwszej pomocy, strażackie kręgle, quiz muzyczny i nie tylko. Na mecie na wszystkich uczestników czekała kiełbasa z grilla, a na najmłodszych dmuchańce. Rowerzyści otrzymali upominki ufundowane przez Gminę Strzałkowo.Na miejscu przy stoisku policji można też było oznakować swój rower. W sumie w imprezie wzięło udział 68 osób, z których ponad połowa to seniorzy.

 

Z kolei od 14:00 rozpoczęły się VI Biegi Uliczne “Strzałkowo-dobry kierunek”. Najpierw na swoich dystansach rywalizowali najmłodsi, a zaraz po nich do biegu na 5 i 10 km, a także marszu Nordic Walking przystąpili starsi zawodnicy. Na wszystkich uczestników biegów na mecie czekały medale i kiełbasa z grilla, a najlepszych dodatkowo nagrodzono.

Wyniki biegów znajdziecie TUTAJ.

 

FOTO: Twoja Słupca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *