by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Choć pandemia ograniczyła program tegorocznej majówki, kilka wydarzeń udało się przeprowadzić.

 

Pierwszą propozycją skierowaną do najmłodszych mieszkańców był konkurs plastyczny pn. „Kto ty jesteś? Polak mały” z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chetnych do wzięcia w nim udziału nie brakowało, a wśród uczestników sporą grupę stanowili podopieczni Świetlicy Środowiskowej w Strzałkowie.

 

Łącznie na konkurs wpłynęło 28 prac, które następnie zostały ocenione przez komisję. W kategorii przedszkolnej zwyciężyła Ewa Hyżak, w grupie obejmującej uczniów klas I-IV pierwsze miejsce zajęła Gabrysia Dombrowska, a wśród uczniów klas V-VIII dwie równorzędne nagrody zdobyły: Julia Węźniejewska i Magdalena Kapela. Dodatkowo, komisja konkursowa postanowiła przyznać wyróżnienie specjalne za najbardziej oryginalną pracę, które otrzymała Helena Gaca.

 

1 maja na kompleksie boisk przy ul. Andrzejewskiego został rozegrany turniej plażowej piłki siatkowej dla uczniów klas IV-VIII  z terenu gminy. Pomimo niepewnej pogodny zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy zostali podzieleni na dwie mieszane kategorie: klasy IV-V oraz klasy VI-VIII.

 

Pierwsze miejsce w młodszej kategorii  zdobyła para: Kornelia Adryan i Natalia Jakubowska, tuż za nimi uplasowały się Natasza Raśniewska  i Monika Błaszczak, a podium zamknęli Antoni Wójcicki i Michał Kobylarek. W grupie starszej najlepsze tego dnia okazały się Maja Piasecka w parze z Dominiką Chrzumnicką, drugie miejsce zajęli Szymon Jakubczyk i Wiktor Jakubczyk, a trzecie Oliwier Krysiński  z Oliwierem Sawickim. Wszyscy zawodnicy zostali obdarowani sportowymi nagrodami ufundowanymi przez Samorząd Gminy Strzałkowo.

 

Ze względu na pogodę nie udało się rozegrać turnieju piłki nożnej na Orliku.

 

Stałym punktem strzałkowskiej majówki od lat były rajdy rowerowe. Ze względu na obowiązujące obostrzenia tym razem tradycyjny rajd nie wchodził jednak w grę, dlatego organizatorzy zdecydowali się na formę wirtualną. Zadaniem uczestników było podczas majowego weekendu wybrać się na rowerową przejażdżkę i odwiedzić co najmniej jedno z wyznaczonych miejsc na terenie gminy. Wykonanie zadania należało udokumentować za pomocą zdjęcia. Na każdego kto czekały pamiątkowe koszulki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *