by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Gmina Strzałkowo przystąpiła do ogólnopolskiego projektu Aktywne Miasta. W jego ramach już w czerwcu odbędzie się kolejna edycja rywalizacji Rowerowa Stolica Polski.

 

Aktywne Miasta to projekt rekreacyjno-sportowy dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas. To również portal internetowy oraz aplikacja, będąca wielofunkcyjnym narzędziem przydatnym każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja oferuje 18 dyscyplin sportowych, mierzy czas, pokonany dystans, spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie. Inicjatorem projektu jest Miasto Bydgoszcz.

 

Dzięki porozumieniu podpisanemu przez Gminę z Miastem Bydgoszcz uzyskaliśmy dostęp do aplikacji z poziomu lokalnego organizatora, co umożliwia organizację własnych lokalnych rywalizacji, gier miejskich, czy sportowych wyzwań, a także wprowadzanie dla mieszkańców proponowanych szlaków i tras turystycznych/ rekreacyjnych. W czerwcu wszystkie gminy biorące udział w projekcie przystąpią do ogólnopolskiej rywalizacji Rowerowa Stolica Polski.

 

Zasady są banalnie proste. Wystarczy pobrać aplikację Aktywne Miasta i w terminie 1-30 czerwca „wykręcić” jak najwięcej kilometrów dla wybranego samorządu. Wyniki zostaną przeliczone na punkty, dzięki czemu nawet mniejsze miejscowości mają szansę na wygraną. Miasto/gmina, które zajmie pierwsze miejsce otrzyma przechodni Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

 

Udział w rywalizacji, podobnie jak sama aplikacja, jest bezpłatny. Wybór miasta nie jest uzależniony od miejsca, w którym dokonywane są przejazdy.

 

Zapraszamy do pobrania aplikacji i „kręcenia: kilometrów dla Gminy Strzałkowo.

 

Aplikację pobrać można TUTAJ.

 

Więcej informacji na temat projektu: https://www.aktywne.miasta.pl/

 

Dane kontaktowe koordynatora lokalnego:

tel. 63 275 00 43

e-mail: gokis@strzalkowo.pl

 

Plakat informujący o konkursie Rowerowa Stolica Polski

 

Plakat do pobrania (PDF)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *