by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy

Uprzejmie informujemy, że postanowieniem nr 22/2024 Komisarza Wyborczego w Koninie II z dnia 26 stycznia 2024 r. w sprawie zmian w podziale Gminy Strzałkowo na stałe obwody głosowania na terenie Gminy Strzałkowo utworzony został nowy obwód głosowania i tym samym nowa siedziba obwodowej komisji wyborczej.

Na mocy tego postanowienia powstała Obwodowa Komisja Wyborcza nr 11 z siedzibą w sali wiejskiej w Paruszewie, Paruszewo 22A, obejmująca sołectwo Paruszewo.

Oznacza to, że mieszkańcy sołectwa Paruszewo głosować będą w nowo utworzonej siedzibie obwodowej komisji wyborczej w Paruszewie, zamiast w Skarboszewie.

Zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego z 95/2023 z 25 maja 2023 r., od zeszłego roku funkcjonowało na terenie gminy Strzałkowo 10 stałych obwodów głosowania (nowopowstałe siedziby komisji zlokalizowane w Młodziejewicach, Skarboszewie, Szemborowie i Wólce). Zeszłoroczne zmiany pozostają w mocy, a do istniejących 10 komisji, dołącza komisja  w sali wiejskiej w Paruszewie.

Podział na obwody głosowania jest stały i obowiązuje we wszystkich wyborach i referendach, do których zastosowanie znajdą przepisy Kodeksu wyborczego, czyli w wyborach Prezydenta RP, do Sejmu i Senatu RP, do Parlamentu Europejskiego oraz w wyborach samorządowych i referendach.

 

Postanowienie nr 22/2024 Komisarza Wyborczego w Koninie II z dnia 26 stycznia 2024 r. w sprawie zmian w podziale Gminy Strzałkowo na stałe obwody głosowania (PDF)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *