KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
XVI Koncert Charytatywny
11.12.2019.

ImageWe wtorek, 10 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbył się XVI Koncert Charytatywny organizowany przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Strzałkowie. Impreza, nad którą honorowy patronat ponownie objął wójt Dariusz Grzywiński, cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a w bogatym programie, oprócz występów artystycznych, tradycyjnie nie zabrakło także licytacji oraz kiermaszu świątecznego. Dzięki hojności i zaangażowaniu uczestników i organizatorów udało się zebrać ponad 12 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie przewlekle chorych dzieci z terenu Gminy Strzałkowo.  

GALERIA ZDJĘĆ

 
Golec uOrkiestra gwiazdą XXVI Dni Strzałkowa!
10.12.2019.

ImageW weekend 19 - 21 czerwca 2020 roku odbędą się XXVI Dni Strzałkowa połączone z obchodami 30 - lecia Samorządu Terytorialnego . Coroczne święto Gminy rozpocznie piątkowy rajd rowerowy. W sobotę na boisku za halą sportową przy ulicy Górnej zaplanowano występy lokalnych artystów oraz koncert gwiazdy wieczoru. Będzie nią zespół Golec uOrkiestra. Ostatniego dnia zapraszamy na szóstą edycję biegów ulicznych „Strzałkowo - dobry kierunek”. Szczegółowy harmonogram zostanie podany w późniejszym czasie. 

 

 
Spotkanie świąteczne w Stowarzyszeniu Kobiet "Razem"
10.12.2019.

ImageZbliżające się Święta Bożego Narodzenia to okazja do wspólnych spotkań przy wigilijnym stole. W niedzielę, 8 grudnia panie zrzeszone w Stowarzyszeniu Kobiet "Razem"z Kornat podsumowały swoją działalność w mijającym roku i złożyły sobie nawzajem świąteczne życzenia. W imieniu Samorządu Gminy życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok przekazała paniom Lidia Śmidowicz. Na spotkaniu nie zabrakło również dobroczyńców i darczyńców, którzy na co dzień wspierają działalność Stowarzyszenia. Ciepłe świąteczne słowa pod adresem pań skierowali:Prezes LBS w Strzałkowie Tadeusz Krotoszyński, radny powiatowy Andrzej Kasprzyk  sołtysi: Bartosz Piasecki i Tadeusz Kasprzyk oraz prezes OSP w Kornatach Filip Skorniak. Dla wszystkich gości i pań zarząd Stowarzyszenia przygotował upominki.

GALERIA ZDJĘĆ

 
XI sesja Rady Gminy Strzałkowo
06.12.2019.

W czwartek, 12 grudnia br. o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Strzałkowie odbędzie się XI sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad wraz z projektami uchwał znaleźć można TUTAJ. Transmisja z posiedzenia prowadzona będzie na platformie esesja.tv.

 
Uwaga! Przerwa w dostawie wody.
06.12.2019.
Image
 
Kolejni kandydaci do "Złotych Strzałek"
06.12.2019.

ImageW czwartek, 5 grudnia w Urzędzie Gminy Strzałkowo zebrała się Kapituła Wyróżnienia Honorowego „Złote Strzałki”. Celem spotkania było rozpatrzenie dwóch wniosków zgłoszonych o przyznanie tego wyróżnienia: wieloletniego sołtysa sołectwa Krępkowo  - Józefa Banasika oraz byłego Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Strzałkowie i sekretarza Gminy - Aleksandra Machowiaka. Obydwie kandydatury zostały jednogłośnie pozytywnie zaopiniowane i na najbliższej sesji będą przedstawione Radzie Gminy. Oprócz Przewodniczącego Kapituły - wójta Dariusza Grzywińskiego , w posiedzeniu udział wziął Przewodniczący Rady Gminy - Tomasz Gałan oraz dotychczasowi laureaci „Złotych Strzałek”: Jan Gierszewski, Stanisław Krawiec, Michał Pawełczyk, Kazimierz Pawlak, Piotr Gałan (Zespół Szkolno - Przedszkolny w Strzałkowie), Małgorzata Grzelak (Biblioteka Publiczna Gminy Strzałkowo), Tomasz Karpiński (Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Strzałkowie) oraz Przemysław Przywarty (Polgranit).   

 
Zbiórka krwi
05.12.2019.
Image
 
Otwarcie Domu Seniora w Strzałkowie
28.11.2019.

ImageW środę, 27 listopada w Strzałkowie oddano do użytku Dom Seniora. Adaptacja budynku po byłym przedszkolu Kubuś Puchatek kosztowała ok. 550 tys. zł i sfinansowana została w całości ze środków własnych Samorządu. Obiekt będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00. Odbywać się w nim będą zajęcia następujących sekcji Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: malarstwa, rękodzieła, informatycznej i muzycznej. Wbrew swojej nazwie, ma on służyć mieszkańcom w każdym wieku. Swoją siedzibę znajdzie w nim również Świetlica Środowiskowa przeniesiona z ul. Powidzkiej. Dzięki temu, miejsce to łączyć będzie pokolenia. Tak było już podczas uroczystego otwarcia, gdzie swoje artystyczne umiejętności zaprezentowali zarówno seniorzy jak i dzieci.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Zmiana numeru rachunku bankowego
26.11.2019.

UWAGA

Informujemy,że w związku ze zmianą ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (art.6r pkt. 1ab - tekst jedn. Dz.U. z 2019 r. poz. 2010) obowiązuje nowy numer rachunku bankowego, na który należy dokonywać wpłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

 

94 8543 0000 2001 1000 0273 0020

Ludowy Bank Spółdzielczy w Strzałkowie

 

Pozostałe opłaty (m.in. podatki, opłaty skarbowe) należy dokonywać na dotychczasowe konto nr:

73 8543 0000 2001 1000 0273 0010

 

 
XXIV Biesiada Zespołów Chóralnych
26.11.2019.

ImageW niedzielę, 24 listopada w Strzałkowie odbyła się XXIV Biesiada Zespołów Chóralnych. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, a honorowy patronat objął Wójt Gminy Dariusz Grzywiński.  Spotkanie, tradycyjnie rozpoczęła msza św. w intencji chórzystów w  kościele pw. św.Doroty. Po jej zakończeniu przyszedł czas na prezentacje zgłoszonych zespołów.

W tym roku w Strzałkowie wystąpiło siedem chórów: „Kantata” ze Strzałkowa, „Sonata”z Powidza, „Adoremus” z Posady, „Consolare” z Kawnic, „Lutnia” z Koła, „Oremus”z Kramska i „Virtus Dei” z Lichenia. Na biesiadną części spotkania, chórzyści przenieśli się do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Tam, po wspólnym posiłku, zastępca Wójta Gminy Lidia Śmidowicz wręczyła wszystkim dyrygentom pamiątkowe dyplomy i upominki. Biesiadę zakończył występ Zespołu Ludowego „Złoty Wiek” ze Strzałkowa. 

GALERIA ZDJĘĆ

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 1345
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg