by Strzalkowo Strzalkowo Brak komentarzy
Przedstawiciele Strzałkowskiego Klubu Karate spotkali się z wójtem Dariuszem Grzywińskim, by podziękować za dotychczasową współpracę i wsparcie Samorządu dla rozwoju ich dyscypliny na terenie Gminy.

 

Początki działalności Strzałkowskiego Klubu Karate sięgają września 2018 roku, kiedy trener Mateusz Zarzycki rozpoczął w Wólce zajęcia z pierwszą grupą dzieci. Klub propaguje dyscyplinę karate, jako atrakcyjną formę spędzania czasu z wieloma walorami wychowawczymi.

 

Strzałkowski Klub Karate jest członkiem Polskiej Unii Karate oraz Wielkopolskiego Okręgowego Związku Karate Olimpijskiego. Zrzesza dzieci od 5 roku życia oraz młodzież.

 

Klub prowadzi szkolenie sportowe przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzałkowie i Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wólce. Organizuje również wyjazdy na obozy sportowe, zgrupowania i konsultacje.

 

Pomimo krótkiej historii kub ma na swoim koncie sporo osiągnięć. Jego zawodnicy mogą pochwalić się medalami zdobytymi na zawodach rangi ogólnopolskiej, regionalnej oraz Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *